20. mail kell 10-17 toimus Järvamaal Koeru Kultuurimajas konverents-seminar  „Küla ajalugu – uurimisest raamatuni”.

 

Teema valiku õnnestumise kohta andsid kinnitust üritusel osalenud inimesed. Mittetulundusühing Kodukant Järvamaa poolt oli ettevalmistatud 50 kompekti jaotusmaterjale. Kahjuks jäi neist aga väheks, sest registreerimislehtede järgi oli osalejaid ilma lektoreid arvestamata üle 90 inimese.

 

Konverentsi külalisi oli kutsutud Eesti Kodu-uurimise Seltsist, Eesti Genealoogia Seltsist ja Tartu Kirjandusmuuseumist. Ettekannetega esinesid Fred Puss, Andrus Ristkok, Ene Luka, Liivi Aarma, Ülle Tarkiainen, Rutt Hinrikus ja Janika Oras.

 

Ambla vallakodaniku Toomas Lemmingu algatusel räägiti konverentsil enne lõunapausi ka pärandkultuurist ning asjaolust, et Eesti Vabariigi Valitsus valmistab ette 20 000 ha riigistatud endiste põliste talumetsamaade müüki. Teema kokkuvõtteks esitati konverentsil osalejate poolt Vabariigi Valitsusele pöördumine (tekst juurdelisatud failis), mille kõik saalisolijad heaks kiitsid.

 

Päev oli pikk, kuid huvi ja teemakohaseid küsimusi esinejatele jätkus kuni lõpuni. Lõpuminutitel said suure aplausi osaliseks kõik esinejad ja osalejad.

 

Olgu lisatud, et 1.-20. maini toimus Koeru kultuurimaja II korruse saalis ka näitus seni Eestis välja antud külaajaloo raamatutest. Raamatud olid kohale toodud Tartust Kirjandusmuuseumist. Kultuurimaja rahva sõnul oli huvi raamatute vastu suur.

 

Pöördumine

 

Seni Eestis välja antud külaajaloo alased raamatud Eesti Kirjandusmuuseumis

 

- admin - AXIS MULTIMEDIA 2008-2020