Noortepäev

 

13.mail toimus Järva-Jaanis noortepäev teemal „Kuidas ellu viia midagi sellist, millesse esialgu keegi ei usu?“. Noortepäeva eestvedajateks olid Mai Kolnes ja Tuve Kärner, kelle ammuse teostunud unistuse tulemusel tegutsevad Järva-Jaani vallas mitmed huvipakkuvad turismiobjektid.

Noortepäeva tegevustesse jagus nii särtsu ja põnevust kui ka asjalikku mõttetööd. Üheskoos külastati Järva-Jaani Tuletõrjemuuseumi, kinomuuseumi, vanade autode varjupaika ning sõideti tankiga. Seejärel toimus noorte töötuba, kus noored said esmalt ülevaate erinevatest mõistetest nagu kodanikualgatus, projekt, külaselts, mis on MTÜ ning Eesti Külaliikumine Kodukant kui organisatsioon. Lisaks tutvustati noortetegevusi, mida Liikumise Kodukant kaudu on tehtud ning mis parasjagu käimas on.

Arutletu otsesemaks seostamiseks oma kodukohaga moodustati grupid, kus noored hakkasid erinevate ajalehe väljalõigete alusel läbi sümbolite looma pilti oma kodukohast. Hiljem tutvustati meeleolukaid pilte ka teistele rühmadele ning arutleti, mis on kodukohtades puudu ning kas ja mida noored selleks ise ära teha saaksid. Arutelu toetas ja julgustas noori ise aktiivsemad olema ning julgemalt oma ideid ellu viima (või otsima teid nende elluviimiseks). Noortepäev lõppes piknikuga.

- admin - AXIS MULTIMEDIA 2008-2020