Uudised

Külaülikooli 5. koolitus: "Perekond. Kinkimine. Pärimine"

Laupäeval, 14. aprillil 2018 Kaaruka külamajas

 • Pärimise, kinkimise, testamendi juriidilised ja elulised nüansid
 • Lahendatakse paar juhtumit

Lektor: Reet Nurmla, EMÜ majandus- ja sotsiaalinstituudi õiguseõpetuse lektor

PÄEVAKAVA:
09:30 Saabumine
10:00 Koolitus
11:30 Ergutus ja suupiste paus
12:00 Koolitus
13:30 Lõpetamine, tagasiside osalejatelt

Osalustasu 5 EUR kohapeal (hommikukohvi ja ergutuspausi suupiste katteks)

 

Eelregistreerimine:

Annely Meerbach, kontaktid: e-post: annely.meerbach@gmail.com või tel. 5698 0886

Külaülikooli V koolitus: "Perekond. Kinkimine. Pärimine"

Külaülikool on rohkelt teadmisi andev koolitussari!loe edasi

Külaülikooli 4. koolitus: "Kodukujunduse trendid. Köök - kodu süda."

Laupäeval, 10. märtsil 2018 Vao külamajas (Koeru lähedal)

 • Hubane ja ilus kodu - trendid kooskõlas oma perest lähtuvate otstarbekate valikutega.
 • Kodused värvivalikud - värvid abiks mõnusa keskkonna loomisel.
 • Köök - kodu süda. Kuidas korraldada oma ideaalköök just endale käepäraseks? Kuidas pöörata piirangud võimalusteks? (mõõda ära oma köök)

Lektor: Merike Kaunissaare, ruumikujunduse disainer

PÄEVAKAVA:
09:00 Saabumine
10:00 Koolitus
11:30 Ergutus ja suupiste paus
12:00 Koolitus
13:30-14:00 Lõpetamine, tagasiside osalejatelt

Osavõtutasu 5 EUR kohapeal (hommikukohvi ja ergutus pausi suupistete katteks)

Eelregistreerimine:

Annely Meerbach, kontaktid: e-post: annely.meerbach@gmail.com või tel 5698 0886

Külaülikooli IV koolitus: "Kodukujunduse trendid. Köök - kodu süda."
loe edasi

Järvamaa Külaülikooli raames toimub 3. koolitus: 
"Sotsiaalsed teenused igale eagrupile"

Laupäeval, 10. veebruaril 2018 Väätsal Eakatekodus

 • Sotsiaalne rehabilitatsioon, erihoolekanne
 • Milline on kaasaegne hooldekodu
 • Kust saab abi tasumisel, kui on vaja hooldekodu teenust
 • Kuidas täita puudetaotlus dokumente

Lektorid: Kaidi Ehamäe, Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldaja ja Astrid Ujok, Türi valla sotsiaaltööspetsialist ning Järvamaa Kutsehaigete Ühingu juhatuse esinaine

 PÄEVAKAVA:
 09:45 Saabumine
 10:00 Koolitus lektoriga Kaidi Ehamäe
 11:30 Ergutus ja suupiste paus
 12:00 Koolitus lektoriga Astrid Ujok
 13:30 Lõpetamine, tagasiside osalejatelt

Osavõtumaks 5 eur kohapeal (hommikukohvi ja ergutuspausi katteks)

Eelregistreerimine:

Annely Meerbach, kontaktid: e-post: annely.meerbach@gmail.com või tel 5698 0886

III koolitus: Sotsiaalsed teenused igale eagrupileloe edasi

Kristina Gudinas - Aasta sädeinimene 2017

Kristina on MTÜ Taikse Külaselts juhatuse esimees, kes on vaikse küla üles äratanud ning hoiab Taikse külaelu aktiivsena. Tema initsiatiivil on külaselts korraldanud palju huvitavaid ja osalejaterohkeid üritusi. Kristinal on alati huvitavad ideed ürituste korraldamiseks. Kristina korraldab juba aastaid Järvamaal  Väärikate Ülikooli, mis toimub koostöös Tartu Ülikooliga.

Kristina on väga usin projektide kirjutaja, tänu millele on Taikse külaselts saanud võimaluse oma kogukonna hoone küttesüsteemi uuendamiseks vahendid LEADER projektist. Kristinat või lühidalt iseloomustada, et ta on nagu Hunt Kriimsilm, kel on üheksa ametit ning ükski üritus, mida ta korraldab ei tohi olla tavaline vaid olema „kiiksuga“ - eriline.

 

Foto: Helje Mets

--------------------------------------------

 

Järva Teatajas kirjutas Silvi Lukjanov (21.11.2017):

Aasta sädeinimene korraldab kiiksuga pidusid

Täna Villeveres peetud Järvamaa kodanikuühiskonna konverentsil hõisati välja ka aasta sädeinimene, kelleks Kodukant Järvamaa juhatuse liikme Marta Kondas sõnul sai MTÜ Taikse Külaselts juhatuse esimees Kristina Gudinas. „Kristina on ühe maakonna küla üles äratanud ja tõstnud mitmete üritustega sealse külaelu esiplaanile. Tal on alati huvitavad ideed ürituste korraldamiseks ning tema omapäraks võib pidada sedagi, et ükski üritus, mida ta teeb, ei tohi olla tavaline, vaid peab olema kiiksuga ehk eriline,” lisas ta.

Kristina Gudinas on Järvamaal tuntud ka aastaid koostöös Tartu Ülikooliga tegutseva väärikate ülikooli loengute korraldajana.

Aasta sädeinimese kandidaadiks olid lisaks tiitli võitnud Kristina Gudinasele esitatud ka  Imre Heinsaar Wile Alpaca Farmist, Mairon Nugis Purdi külast, Tiiu Väli Kaaruka külast, Aivar Tubli Viisu külast ja Riina Trumm Oisu alevikust.

AASTA SÄDEINIMESE aunimetus omistatakse üksikisikule, kes oma tegevusega on kaasa aidanud maa- ja külaelu positiivsele arengule. Olulised kriteeriumid hindamisel on isiklik avatus, aktiivsus, koostööoskus ja tuntus oma kodukohas, võimalusel ka maakonnas.

https://jarvateataja.postimees.ee/4317945/aasta-sadeinimene-korraldab-kiiksuga-pidusid?utm_source

 
loe edasi

„Järvamaa Külaülikool“ alustab koolitustega

 

MTÜ Kodukant Järvamaa alustab LEADER projekti „Järvamaa Külaülikool“, projekti partneriks on MTÜ Eureka!

 

Projekti eesmärk on Järvamaa külaelanike teadlikkuse ja informeerituse suurendamine, kriitilistes ja ebaharilikes olukordades toimetuleku parendamine, koostöö ja suhtlemise soodustamine, osalejate võrgustamine, kohalike külakeskuste tegevuste mitmekesistamine.

Erinevates Järvamaa külamajades või muudes koolitusteks sobivates kohtades korraldatakse kahe aasta jooksul erinevaid valdkondi käsitlevaid ning vastavate valdkondade spetsialiste ja lektoreid kaasates 7 + 7 praktilist ja aktiivsetel õppemeetoditel põhinevat koolituspäeva. Koolitussarja lõppedes korraldatakse projekti lõpuüritusena õppe- ja ideereis huvipakkuvasse Eestimaa piirkonda. Projekti lõpuks vähemalt 10 koolitust läbinud osavõtjad saavad tunnistused.


Kaks esimest koolitust toimuvad veel sel aastal: 

18.11.2017 kell 10.30-15.00 Sõrandu külamajas teemal „Inimese arengu psühholoogia laste kasvatamisel“ ja 

09.12.2017 kell 10:30-15:00 Villevere koolimajas teemal Kultuurid, traditsioonid, uskumused“.

Mõlemal päeval on päeva veduriks EPMÜ majandusteaduskonna teadusmagister (MSc), Eesti Maaülikooli Majandus- ja sotsiaalinstituudi lektor Maret Prits.

 

Osavõtumaks, mis katab hommikukohvi ja ergutuspausi suupistete kulu, on 5 eurot, tasuda saab kohapeal.

Projekt on toetuse saanud MAK LEADER meetmest.

Projekti koordinaatorid:

Järva Arengu Partnerite tegevuspiirkonnas Kaie Altmets,

kontaktid: e-post: kaiealtmets@gmail.com või tel 53307367 

Lõuna-Järvamaa Koostöökogu tegevuspiirkonnas Annely Meerbach,

kontaktid: e-post: annely.meerbach@gmail.com või tel 56980886

 

Registreerimine 18.11 koolitusele Kaie Altmetsale ja 09.12 koolitusele Annely Meerbachile

 

Jälgige infot meediast ja Kodukant Järvamaa kodulehelt http://www.kodukantjarvamaa.planet.ee


Külaülikooli pressiteade 07.11.2017

I koolituse kava_18.11.2017
Memo toimunud koolitusest

II koolituse kava_09.12.2017
Memo toimunud koolitusest

loe edasi

XII Eesti Külade Maapäev

4-6. augustil 2017 a. peeti Viljandimaal Vana-Võidus Eesti Külade XII Maapäeva. Muljed Maapäevast ja Järvamaa delegatsiooni toimetamistest pani kirja Järvamaa delegatsiooni koosseisus osalenud Signe Kutsar.

Pilte Maapäevast näeb linkidelt:

https://goo.gl/wDguob  (fotod Signe Kutsar)

https://goo.gl/vBXtrJ  (fotod Leida Madrus)

 

Muljeid Maapäevalt

Eesti külade XII Maapäev „Eesti küla elab“ toimus 4.-6. augustil Vana-Võidus Viljandimaal. Korraldajate poolt oli kokku pandud tihe programm. Esimese päeva enne- ja pealelõunal toimusid tutvumisreisid küladesse – käisime Vana-Karistes, Uue-Karistes ja Rimmu külas. Vana-Kariste ettevõtlikud naised, kes on võtnud kasvatada 1000 tonni köögivilja, üllatasid positiivselt. Hooajatöölised on Ukrainast ja neid majutatakse külamaja teisel korrusel. Koostöö kogukonnas, töölistel on, kus elada ja külamaja saab toimimiseks vahendeid.  Uue-Karistes tundsin ennast kui koolilaps. No kui teada sain, et meiega vestleb Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud, siis mõistsin oma tunnet. Egas ma ise poleks osanudki sattuda suure tee pealt kõrvale vaatama meite külasid. Teate, meie Eesti külad on ilusad ja inimesed nendes vahvad ja ettevõtlikud. Tuntakse rõõmu väikestest asjadest, luukse ilu enda ümber ning eestlasele omaselt toimetades viiakse elu külas edasi. Ehtsat mulgi lõunasööki nautisime Rimmu küla naiste laulu saatel.

 Kell kolm algas rongkäik Viljandis ja isamaalise kõne pidas C. R. Jakobson Viljandi Kesklinna kooli õuel. Õhtul toimus Vana-Võidus avatseremoonia, kus kuulutati välja Aasta küla 2017 – tiitli  viis koju Läsna-Loobu küla Lääne-Virumaalt. Õhtusöök oli delegatsioonidelt, kes katsid lauad „Maakondade maitsed“. Laudadelt võis leida tõesti erinevaid maitseid. Hästi läksid peale Kaie hapendatud kurgid.

Laupäevane päev algas inspiratsioonitunniga, mille moderaatoriks oli Urmas Vaino. Minule jäi märksõnana tallele omavaheline suhtlemine, sest isegi püüan aegajalt targutada teemal – märgakem, suhelgem. Järgnesid teemakojad. Osalesin Ahti Bleive ja Kaja Juuliku poolt läbi viidud teemakojas: „Kogukonna koostöömudelid kohalike omavalitsustega“. Väga sisukas, päevakohane ning uusi mõtteid andev. Pealõunasel ajal osalesin „Mille peal püsib Eesti küla elujõud – ürgses rütmis“. Kaasa tulid minuga märksõnad: teeme koos, oleme koos, perekond, traditsioonid ja laul. Neid teemakodasid oli palju, iga delegatsiooniliige sai osa võtta kahest. Teemakodades arutlusel olnud mõtted jõudsid ka vastu võetud Eesti maakogukondade manifesti.

Õhtu  eel toimus pärnade istutamine iga maakonna delegatsiooni poolt. Eriliseks tegi pärnade istutamise see, et saabus ka meie president ja istutas  oma pärna.  EV President pidas  kõne maapäevalistele. Tuleb vaid tõdeda, väga hea kõne suurepäraselt esitatuna. Õhtu lõppes simmaniga Untsakate saatel. Teate, ma noor inimene, aga polka võttis ikka võhmale küll. Maapäeval viibinud Moldova delegatsiooni poisid- nii noored kui vanad, panid pikale veninud õhtule täpi tempoka tantsuga Margus Põldsepa saatel.

Järgmise päeva hommik algas debatiga „Maaelu arengu suundumused Euroopas ja kuhu liigub Eesti?“, mille moderaatoriks oli Märt Treier. Jäin sellest kahjuks ilma, sest osalesin samal ajal maakondade võistumängul „Turvaline küla“. Mäng oli põnev ja sain juurde ka uusi teadmisi. Kuuldavasti oli debatt teravaks läinud. Lõputseremoonial osalesid peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm, kellele  anti üle  Eesti maakogukondade manifest.

Enne kojutulekut saime maitsta meistrite tehtud võileivatorti – 19 tundi tihedat tööd Eesti naistelt. Meie delegatsiooni poolt tegid torti Aime Kallandi, Tiina Kask, Sirle Gunin. Vägev!

Enne kojutulekut ühika poole marssides püüdis üks osalenutest mu kinni ja kostitas suure ja kõva kalliga ning ütles.“Kuni su küla veel elab, elad sina ka, aga mina hoopis ütlen, et kuni mina veel elan, elab mu küla ka“. Natuke edevust on hea!

Olin koju jõudes megaväsinud aga silmad säravad senini.

Aitäh toreda, sisuka ja emotsioone täis nädalavahetuse eest. Tänusõnad meie delegatsiooni juhtinud Martale ja bussijuht Ennole.

 

Signe Kutsarloe edasi

Kodukant Järvamaale valiti uus juhatus

 

10. mail 2017 kogunesid Kodukant Järvamaa liikmed üldkoosolekule Kirna seltsimajja.

Päevakorras oli peale aastaaruande kinnitamise ka uue juhatuse valimine.

Kuigi kõik liikmed on väga hõivatud ja tegusad inimesed, valiti uus juhatus ka seekord seitsmeliikmeline. Juhatuse liikmeteks valiti Marta Kondas ja Riho Sepp Ambla vallast, Eve Rõuk ja Annely Meerbach Türi vallast, Tiia Mettus Väätsa vallast, Malle Rooba Roosna-Alliku vallast ning Kaie Altmets Koigi vallast. Kõik juhatuse liikmed on organisatsioonis olnud pikka aega.

Uue haldusjaotuse järgi hakkavad juhatuse liikmed olema - Türi vallast 3, Järva vallast 3 ja Paidest 1.

Ühel meelel poolthäältega ja suure vastutustundega võttis juhatuse esimehe koha ameti enda peale Eve Rõuk Türi vallast, kes peamiselt teeb oma igapäevatööd Säreveres.

Senine ühingu eestvedaja ja juhatuse esimees Riina Trumm tänas kõiki kaasteelisi 12 aasta eest, mida on ühiselt käidud ja uude juhatusse ei lubanud ennast enam valida. Kuid organisatsiooniga seotuks lubas Riina Trumm jääda endiselt, sest võttis ülesande teha ühingule raamatupidamist.
loe edasi

MTÜ Kodukant Järvamaa üldkoosolek toimub kolmapäeval, 10. mail 2017, algusega kell 16, Kirna seltsimajas (Türi vald, Kirna küla)

Päevakorras:

1. Revidendi aruande ärakuulamine
2. 2016. majandusaasta aruande kinnitamine
3. 2017. aasta rahaline seis ja planeeritud tegevused
4. Juhatuse valimine perioodiks kevad 2017- kevad 2020
5. Maapäeva manifest - Järvamaa sõnum (arutelu)
6. Muud küsimused

Majandusaasta aruandega saab tutvuda: KKJ majandusaasta aruanne 2016

Oma osalemisest või mitteosalemisest palume teada anda hiljemalt 3. mail 2017 e-aadressile triina01@hot.ee
Samale e-aadressile palume teada anda ka oma juhatusse kandideerimise soovist või valmisolekust. 

Ootame aktiivset osavõttu!
KKJ juhatus
 loe edasi

2016.a konkursi võitjad


JÄRVAMAA AASTA SÄDEINIMENE 2016

RIHO SEPP

Ambla valla Käravete aleviku külavanem juba alates 1997. aastast. Tema eestvedamisel toimuvad külas kõik üritused, arutelud ja koosolekud. Ta on mees nagu orkester – teeb ja jõuab kõike, olles ise alati naerusuine, heatahtlik  ja abivalmis.


Nominendid:

Tõnu Taal
Tiina Kaskloe edasi


JÄRVAMAA AASTA KÜLA 2016

RASSI küla

Türi vallas põlislaante ja rabade keskel paiknev väike (kõigest 30 elanikuga) küla, mille visiitkaardiks olevat sündmust – Tõrvaaugu metsa ja matkapäeva on korraldatud juba 23 aastat. Lisaks korraldatakse seal küla ajaloopäevi, kogutakse küla kroonikat, kaardistatakse unustatud paiku ja pärandkultuuriobjekte, tähistatakse rahvakalendritähtpäevi, remonditakse külamaja ning peetakse plaane uute põnevate sündmuste korraldamiseks. Külal on külavanem ning kogukonna eestvedamiseks asutatud külaselts tegutseb juba 2008. aastast. 

 


Nominent:

TAIKSE küla
loe edasi
SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutavad välja avalikud konkursid Järvamaa tublimate välja selgitamiseks kodanikualgatuses aastal 2016.

 

Konkursside eesmärgiks on rõhutada kodanikualgatuse olulisust ja tähtsust ühiskonnas ning tugevdada vabatahtliku tegutsemise traditsioone maakonnas, avaldada tublimatele avalikku tunnustust tulemusliku tegutsemise eest ning teavitada Järvamaa üldsust maa- ja külaelu olulisusest.

Kandidaate võivad esitada kõik omavalitsused, mittetulundusühingud, kogukonnad, üksikisikud, äriühingud  jne. „Aasta küla“ konkurss saab parima tulemuse, kui külakogukonnad esitavad oma küla ISE!

SA Järvamaa Arenduskeskuse juhataja Katrin Puusepa sõnul on iga inimene, kel on jõudu ja tahtmist oma töö ja pereelu kõrvalt kogukonda panustada ilma selle eest tasu ootamata, tunnustamist väärt. “Märkame inimesi ja ühinguid enda kõrval, kes on kogukonda panustanud ja räägime nendest. Need inimesed ja ühingud on inspiratsiooniks paljudele“  lisas ta.

AASTA SÄDEINIMESE aunimetus omistatakse üksikisikule, kes oma tegevusega on kaasa aidanud maa- ja külaelu positiivsele arengule. Olulised kriteeriumid hindamisel on isiklik avatus, aktiivsus, koostööoskus ja tuntus oma kodukohas, võimalusel ka maakonnas.

AASTA KÜLA
aunimetus omistatakse külale või külade piirkonnale, mis on saavutanud nähtavaid tulemusi külaelu arendamisel. Hindamisel võetakse aluseks külakogukonna positiivne areng ja külasisene koostöö, külaarenduslike projektide elluviimine, koostöö kohaliku omavalitsusega, küla heakord jms. Järvamaa aasta küla tiitlivõitja esitatakse kandideerima Eestimaa aasta küla konkursile.


AASTA (PARIM) MITTETULUNDUSÜHING – nimetus antakse organisatsioonile, kelle tegevus 2016. aastal on toonud kaasa olulise positiivse muudatuse kogukonnas ja/või maakonnas, ning kelle tegevuse tulemus ei ole olnud suunatud ainult oma liikmetele. Teod ja algatused peavad olema üldkasuliku iseloomuga, s.t olema suunatud võimalikult laiale sihtgrupile.

AASTA TUBLIM VABATAHTLIK – aunimetus antakse üksikisikule, kes on oluliselt panustanud oma aega ja tööd vabatahtlikuna oma kogukonnas või mujal tasu ootamata.

HEA ALGATUS 2016 – tunnustatakse kodanikuühenduste hulgas sündinud uuenduslikku algatust, mis on suurepäraseks eeskujuks teistelegi oma töö korraldamisel. Eriti teretulnud on algatused, mis on andnud arengutõuke paljudele ühingutele üle Järvamaa. Samas võib olla see ka midagi väikest ja nutikat, kuid mis passiks kasutusele võtta ka teistel ühingutel. Heaks algatuseks võib olla ka see, kui kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad on teinud midagi kodanikuühendustes tegutsemise parendamiseks. Tahame oma ettevõtmisega selliseid algatusi tunnustada ja ka laiemalt tutvustada.

AASTA KÜLA ja AASTA SÄDEINIMESE leidmiseks oodatakse ettepanekuid 23. oktoobriks 2016. Eeltäidetud ankeedivormid palutakse saata Kodukant Järvamaa e-posti aadressile: triina01@hot.ee.

Aasta küla ankeedivorm  ja  Aasta sädeinimese ankeedivorm

AASTA TUBLIMA VABATAHTLIKU, HEA ALGATUSE NING AASTA MITTETULUNDUSÜHINGU leidmiseks oodatakse ettepanekuid 23. oktoobriks 2016. Vabas vormis kirjeldusi ootan e-postiaadressile kaspar@jarva.ee.


Konkursi võitjad selgitab välja 5-liikmeline hindamiskomisjon. Parimate tunnustamine toimub Järvamaa kodanikuühiskonna konverentsil, 25. novembril 2016 Paide Raekojas.

Lisainfo:
Riina Trumm
Tel 5332 3903
triina01@hot.ee


Kaspar Tammist
Tel: 5801 0018
kaspar@jarva.ee
loe edasi

Eesti Vabariik 100 - Järvamaa koordinaator on JUTA SAKKIS
tel: 5695 4322, e-post: jutasakkis@hot.ee
Koordinaator tegeleb külade teavitamise, nõustamise ja info koondamisega antud suursündmuse tähistamise osas.loe edasi

Kodukant Järvamaa õppereis Harjumaale

 

Kodukant Järvamaa korraldab kolmapäeval, 10. augustil, oma traditsioonilise õppereisi  ja sedakorda Harjumaale.

 

Õppereisi ajakava:

8.30  Start Paide kultuurikeskuse parklast ATKO TRANS bussiga

8.45 Türi KONSUMI parkla

   Plaanime külastada järgmiseid kohti:

   Ääsmäe külaplats - tutvume Harju maakonna külaelu ja seejärel Ääsmäe ja Saue valla külaeluga Ääsmäe külaplatsil (hommikukohv);

   Sõit Paldiskisse, Pakri tuletorni külastus;

   Taverni Peetri Toll külastus (tõeline Paldiski ajaloo süda), seal ka lõunasöök;

   Lohusalu MTÜ Kase käsitöö - muuseumituba - näitus, väike pood kus käsitöö ja vanavara (tasumine ainult sularahas);

   Keila-Joa külastus.

18.15 - tagasisõit koju

hiljemalt 20.00 Paides tagasi.

 

Omaosalus õppereisil on KKJ liikmetele 18 EUR ja mitteliikmetele 23 EUR. 

Omaosalus katab ka hommikukohvi ja lõunasöögi  kulud. 

Omaosalus tasuda MTÜ Kodukant Järvamaa  arveldusarvele EE461010702009906008 (SEB Pank) hiljemalt 03.08.2016.

Oma tulemisest anna kindlasti teada e-mailile merike.luuk@gmail.com või tel 5111934.


Kohtade arv on piiratud, kiirustage registreerimisega. Kiiremad saavad kaasa:)

 

Projekti rahastab siseministeerium Kohaliku Omaalgatuse Programmi vahenditest.
loe edasi
MTÜ Kodukant Järvamaa üldkoosolek toimub esmaspäeval, 9. mail algusega kell 15.00 Mäos, KKJ kontoris (Sämmi Grilli majas) 

Päevakorras:
1. 2015. a majandusaasta aruande kinnitamine
2. Uute juhatuse liikmete valimine
3. Infod Järvamaa 14. külade päevast
4. Muud päevakajalised küsimused

Majandusaasta aruandega saab tutvuda: KKJ majandusaasta aruanne 2015


Palume oma osalemisest teada anda e-postile: triina01@hot.ee


Ootame osalema!loe edasi

Erakorraline üldkoosolek

Esmaspäeval, 11. jaanuaril kell 15.00 toimub Väätsa vallas Väätsa hooldekodu hoones MTÜ Kodukant Järvamaa üldkoosolek.

Päevakorras:
1. Juhatuse liikme valimine
2. KKJ tegevustest 2016. aastal (sh 20. juubeli tähistamine, konkursside korraldamine jne)

Enne koosoleku ametliku osa algust antakse meile võimalus uudistada kaasaegset hoonet ja teha hooldekodus ringkäik. 

Koosoleku parema korralduse nimel palume oma osalemisest või mitteosalemisest e-posti aadressil
triina01@hot.ee teada anda hiljemalt 8. jaanuaril.


loe edasiPALJU ÕNNE!

 

Järvamaa sädeinimene 2015

 

Malle Siilak

 

MALLE SIILAK on suure missioonitundega aktiivne ja ettevõtlik külaelu edendaja. Ta on 2007.a. kevadel tegutsemist alustanud Hermanni seltsingu asutajaliige ja juht, kes on suutnud panna inimesed ühiselt mõtlema ja tegutsema. Tema eestvedamisel korraldatakse iga-aastast talgupäeva, jaanipäeva ja võidutule vastuvõtmist, tähistatakse sügise tulekut ja jõuluootusaega, üle-aasta korraldatakse Hermani külapäeva. Lisaks on Malle olnud Hermani küla loomise algataja – tema järjepideva asjaajamise tulemusena sai Hermani küla käesoleval aastal iseseisva küla staatuse.

loe edasi

MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutab välja avaliku konkursi 2015 aasta sädeinimese välja selgitamiseks 

 

Kandidaate võivad esitada nii omavalitsused, äriühingud, üksikisikud kui ka mittetulundusühingud. Konkurss lõpeb 12. novembril.

Konkursi eesmärgiks on rõhutada kodanikualgatuse olulisust, tugevdada vabatahtliku tegutsemise traditsioone, avaldada tublimatele avalikku tunnustust tulemusliku tegutsemise eest ning teavitada Järvamaa üldsust maa- ja külaelu olulisusest.

AASTA SÄDEINIMESE aunimetus omistatakse üksikisikule, kes on oma tegevusega kaasa aidanud maa- ja külaelu positiivsele arengule. Hinnatakse inimese isiklikku avatust, aktiivust, koostööoskust ja tuntust oma kodukohas, võimalusel ka maakonnas.

 

AASTA SÄDEINIMESE leidmiseks oodatakse ettepanekuid 12. novembriks 2015.

Eeltäidetud ankeedivorm palutakse saata e-posti aadressile: kodukant.jarvamaa@mail.ee. 

Konkursi võitja selgitab välja 5-liikmeline hindamiskomisjon. Tublimate tunnustamine toimub Järvamaa kodanikuühenduste konverentsil, 25. novembril 2015 Paides, Wabalinna majas.


Lisainfo:
Riina Trumm
Tel 5332 3903
triina01@hot.ee


loe edasi

Eesti Külade XI Maapäev Säreveres 7-9.08.2015

 

Eesti Külade XI Maapäev toimus 7.-9. augustini Järvamaal, Säreveres. Kuna seekordne maapäev toimus Järvamaal, siis oli ka Kodukant Järvamaa osaline ürituse korraldamises.

Maapäeva peateema oli „Kuulakem, külad kõnelevad!“.

Maapäeval osales kokku ligi 400 inimest, sealhulgas ka külalised välisriikidest.

 

Kolmel päeval said külade esindajad osaleda erinevatel aruteludel, mille põhifookuses olid järgmised teemad: tööhõive maal, õppiv küla, turvalisus, linna ja maakogukondade koostöö.

Üle Järvamaa erinevates kohtades peeti ideeretkede raames mõttetalguid, mille tulemused koondati kokku külakogukondade ühtseks sõnumiks ning edastati Eesti riigijuhtidele ja avalikkusele.

 

Eesti külakogukondade pöördumise olulisemad valupunktid:

Suurim julgeolekuoht ei tule piiri tagant – see tuleb meie endi inimeste seest. Eesti riigi võimukandjate tegude ja tegematajätmiste tulemusteks on kasvav õpitud abitus, käegalöömismeeleolud ja heitumine – ka maainimeste hulgas.

- Tervete piirkondade ääremaastumine;
- Heatasemelise hariduse kättesaadavuse vähenemine;
- Maaelu selgelt kallim hind linnaga samaväärse elutaseme saavutamiseks.
Tehakse ka konkreetsed ettepanekud:
- seadusandlus peab looma erisused, mis arvestavad tööhõive ja ettevõtluse arendamisel piirkondliku eripäraga nii toetus- kui maksupoliitika rakendamisel;
- tuleb väärtustada elustiili- ja väikeettevõtluse põhist elulaadi ning aidata kaasa selle põhjal loodavate ühistute, ka energiaühistute, tekkele ja toimimisele maapiirkondades;
- kohalike omavalitsuste iseseisvat tulubaasi tuleb suurendada moel, mis arvestab sellega, et Tallinna ja maapiirkondade vahel on selge erinevus;
- ei tohi enam vähendada professionaalsete korrakaitsjate, päästjate ja teenuste arvu ning kättesaadavust maapiirkondades;
- hea hariduse kättesaadavus ei tohi maapiirkondades enam väheneda.

Selgelt antakse teada, et külad ei looda probleemide lahendamisel ainult riigile vaid on endiselt valmis olema seejuures mõtlevaks ja tegutsevaks koostööpartneriks.

Kokkuvõtvalt tõdetakse, et "Meil tuleb oma tulevikku külades ise kujundada, sest tegemist vajavad asjad tuleb ära teha nii kui nii. Meie teod on need, mis kujundavad tuleviku - nii külades kui riigis tervikuna."

Ühiselt koostatud pöördumist Eesti riigijuhtide ja avalikkuse poole lõpetavad sõnad:
Külad on kõnelenud! Käes on tegude aeg!

 

Maapäeval pärjati "Aasta Küla 2015" tiitliga Leedri küla Lääne-Saare vallast Saaremaalt. Järgmine Maapäev toimub 2017. aastal Viljandimaal.

 

Rohkem infot Eesti Külade XI Maapäevast saab Eesti Külaliikumine Kodukant veebilehelt: www.kodukant.ee.

 

Vaata ka pilte pildigaleriist!
loe edasiKodukandi traditsiooniline suvine õppereis toimub 26. augustil 2015, sel korral Pärnumaale.

Õppereisi kavaga tutvu siin:

loe edasi

Kodukant Järvamaa korraldab 2. arengupäeva Viisu rahvamajas 22.04.2015

 

Kolmapäeval,  22. aprillil algusega kell 14.00 korraldab mittetulundusühing Kodukant Järvamaa  Roosna-Alliku vallas, Viisu Rahvamajas 2. arengupäeva, kuhu ootame osalema Järvamaa külade esindajaid – eeskätt neid, kes  7.-8. augustil maapäevalisi vastu võtavad.  

 

Arengupäeva teemad:

 • Ideeretkedega seonduv (sh 4 aruteluteema täpsem tutvustus)
 • Valdade külastusringid
 • Järvamaa kogemuslood - nii edulood kui ebaõnnestumised
 • Olulisemad probleemid tänases külaliikumises
 • Järvamaa sõnum Eesti külade suurfoorumile


Oma osalemisest palume anda teada meiliaadressil merike.luuk@gmail.com või tel. 5111934 hiljemalt 21. aprilliks.

 

Arengupäeva korraldatakse projekti „Valmistumine külade suurfoorumiks“ raames.
Projekti elluviimist toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm

 

 


  


loe edasi

MTÜ Kodukant Järvamaa üldkoosolek toimub kolmapäeval, 29. aprillil algusega kell 15 Mäos, KKJ kontoris

 

Päevakorras:

1. 2014 tegevusaruande tutvustus

2. Revisjoni aruande tutvustus

3. 2014. majandusaasta aruande kinnitamine

4. Uue juhatuse liikme valimine

5. Tegevused 2015. aastal, sh maapäevaga seotud teemad

 

Palume oma osalemisest teada anda tel. 53323903 või e-post: triina01@hot.ee

Ootame osalema!

loe edasi

Kodukant Järvamaa korraldas arengupäeva

 

Kodukant Järvamaa korraldas 11. märtsil, algusega kell 14.00, Roosna-Alliku vallas, Viisu Rahvamajas arengupäeva, kus osalesid Järvamaa külade esindajaid, kes võtavad vastu 7.-8. augustil Eesti Külade XI Maapäeva delegatsioone. Arengupäeva juhtisid Eesti Külaliikumine Kodukant poolt Eha Paas ja Külli Volmer.

Järvamaa külade esindajatele tutvustati maapäeva korraldamisega ja külalisdelegatsioonide vastuvõtmisega seonduvat. Lisaks arutati maapäeva ideegruppide fookusteemasid:

 • Tööhõive maal
 • Õppiv küla
 • Turvalisus ja julgeolek külas
 • Linna- ja maakogukondade koostöö

 

Arengupäev korraldati projekti “Valmistumine külade suurfoorumiks“ raames. Projekti elluviimist toetab Kohaliku Omaalgatuse programm. Projekti raames toimub aprillis veel ka II arengupäev.

 

7.-9. augustil 2015 Säreveres toimuva Eesti külade XI Maapäeva kava

 
loe edasi

Eesti külade XI Maapäeva logo on valitud

12. veebruaril selgus Eesti külade XI Maapäeva logokonkursi võitja. Võidutöö autoriks on Silva Anspal, kelle konkursitöö sümboliseerib justkui ruuporit, mis on otsene viide käesoleva  aasta maapäeva peateemale „Kuulakem, külad kõnelevad!“. Kujundusdetailidena on kasutatud Eesti Külaliikumine Kodukant logo ning Türi seelikutriipe. Palju õnne võitjale! 

Täpsemalt loe siit

Maapäeva logo saad alla laadida siit

loe edasi
1 2 3 4 5
- admin - AXIS MULTIMEDIA 2008-2020