Uudised

 

Aasta sädeinimene 2009

 

Õnne Põllumets

 

Ta on Koigi valla Prandi küla hing ja tõeline sädeinimene kõige otsesemas mõttes.
Teda iseloomustab teadlik ja tark lähenemine seatud sihtidesse. Temas on oskus ja võime inimesi ühiste eesmärkide
nimel kaasa haarata, neid endasse uskuma panna ja tegutsema innustada. Selline külajuht on tänases maaelu
situatsioonis kohaliku arengu järjepidevuse ja  jätkusuutlikkuse tagatis. Mõne aastaga on Prandi külas tänu hästi organiseeritud  ühistegevusele tehtud nii suuri asju, et küla on saavutanud mitmeid auhindu ja äramärkimisi. Muuhulgas on külale
omistatud Kauni Eesti Kodu tiitel ning Järvamaa aasta küla tiitel. Loorberitele puhkama pole aga jäädud.
Hästi koostatud projektikavandi toel saab Prandi küla endale Õnne eestvedamisel varsti ka külamaja.
Hinnatavaim omadus Õnne puhul on võime panna kaasinimesi kaasa mõtlema ja tegutsema ilusama homse nimel kodukohas                      

   
     Palju õnne!                 

                                          

loe edasi

Järvamaa külaturismi teenuste pakkujad võõrustavad külalisi Soomest.

 

05.-07. septembril 2009 külastavad Soome Reumaliidu ja Riihimäe Reumaühingu liikmed Eestit.

Laupäeval, 05. septembril võtavad külalised osa Tallinna Lauluväljakul Eesti Reumaliidu 10. käimispäevast.

Pühapäeval, 06. septembril tutvutakse Paide linnaga, käiakse Kilplalas kuulamas kilplaste lugusid ja lõunaks minnakse Prandi allikale piknikule. Sašlõki ja salati kõrvale kuulatakse Thea Kristali mõnusat muusikat ning toiduenergiat saab vähemaks kulutada matkarajal käies.

Esmaspäeval 07. septembril uudistatakse Paide uut spordihalli ning kohtutakse Paide linnapeaga Õhtupoolikul lahkuvad külalised oma kodumaale.

 

Järvamaale saabuvad soomlased Järva Reumaseltsi 2008. a. mais toimunud Soomeskäigu  vastukülaskäiguna.

loe edasi

 

Õppereis Võrumaale

Kodukant Järvamaa sellesuvine  traditsiooniline õppereis toimub neljapäeval 23. juulil. Sihtpunktiks on Võrumaa.
Buss väljub 7.00 Paide Kultuurikeskuse parklast.

7.05 Mäo bussijaam (Apelsini maja vastas)

7.10  Mäeküla bussijaam

7.15 Koigi bussijaam

 

10.00– 11.00     Sulbi Maarahva selts - KOHVIPAUS    

11.30 – 12.30    Uhtjärve Nõiariik - ettevõtja                  

      13.00                 Urvaste Selts, Tamme-Lauri tamm              

14.00   Uue-Antslarahvamaja, kus tegutseb Kuldre Käsitöötare ja noored, vanaemade muuseum                                                  

16.00                  Kaika Koolimaja, mis on taastatud ja pakub ürituste korraldamist ja tulevikus ka majutust!  LÕUNASUPP.

      18.00                  Alustame tagasiteed


Eelregistreerimine kuni 19.07. Kes ees see õppereisil, kes taga see kodus!!!
Eelregistreerimine e-mailil: merike.luuk@gmail.com  või telefonil 5111934.
Kindlasti palun lisada registreerunutel oma kontaktid (e-mail ja mob.nr.) Kindlasti soovin teada millises bussipeatuses seltskonnaga liitute!

 

Palun inimestel, kes juba varem (enne 1. juulit)  oma soovist õppereisil osaleda teada andsid kontrollida, kas nad ikka on juba nimekirjas.
Söögiraha: 85 EEK (tervituskohv ja lõunasöök)
Osalustasu: KKJ liikmetel 50 EEK, teistel huvilistel 100 EEK. (maksame bussis)

loe edasi

 

Õppereis Ida – Virumaale

Õppereis Ida – Virumaale toimub 22. juulil. Buss stardib kell 8,00 Paide Kultuurikeskuse parklast. Peatused on veel 8,05 Mäos. 8,10 Mäekülas ja 8,20 Koerus.

Külastame Avinurme Adraku küla, Vadi külamaja, Kuremäe kloostrit. Seikleme Iisakus - külastame muuseumit, Iisaku valla Kunstide kooli, Iisaku noorteklubi ja vaatetorni.
Lõuna Dello pagariäri – kohvikus Lõuna maksab 45 krooni
Pärast lõunat külastame Kristiina Tarumi Kuusiku jaanalinnutalu. Käime Valasti joal. (Soovi korral kohviku külastus)
Jätkub käsitöömeistrite külastamine, kohtumine Virumaa Koostöökogu eestvedajatega (Leader tegevusgrupp), tutvumine Lüganuse Rahvamaja tegemistega, Kõrtsialuse külamaja ja Aseri koduloomuuseumi külastamine ning õhtuoode Jäägri grillis.

Orienteeruv kojusõidu algus kell 19,30.

NB! Tagasi tullakse läbi Rakvere mööda Rakvere – Pärnu maanteed. SEEGA ÕHTUL HOMMIKUSTES PEATUSTES EI PEATUTA!!!!!!!!!!!

Osalustasu: KODUKANT JÄRVAMAA liikmetele 50 EEK ja mitteliikmetel 100 EEK. (Kogume bussis) Lisandub lõunasöök ja õhtuoode Jäägri grillis
Igast omavalitsusest võimalik osaleda 4 inimesel.
Eelregistreerimine: e- mailil kodukant. jarvamaa@mail.ee Kindlasti lisada omavalitsuse nimi! Kokkuvõtted tehakse 9,07 ja teavitatakse kas on veel vabu kohti.

NB! 26,06 – 08,07 juhatuse esimees Riina Trumm ja tegevjuht Merike Luuk puhkusel (ei vasta telefonidele ega e-mailidele).

loe edasi

 

 

 

  • Kodanikuühiskonna Sihtkapital rahastab 112 000 krooniga Kodukant Järvamaa MTÜ projekti „Jätkusuutlik külaliikumine Järvamaal“. Projekti kogumaksumus 125 500 krooni. 

  • Vabaühenduste fond,  mis pakub Euroopa majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide toetust Eesti vabaühendustele ning mida vahendab SA Avatud Eesti Fond, rahastab 70 000 krooni ulatuses Kodukant Järvamaa MTÜ projekti „Järvamaa külaliikumine uuel arenguetapil“ (kogu eelarve 86 000 krooni, projekti kestvus 30. juunini 2009).

Vaata lisaks projektid

loe edasi

                                                               
Järvamaa kodanikeühenduste arengu- ja tunnustamise päeval Eivere mõisas kuulutati välja konkursside Aasta küla ja Aasta sädeinimene võitjad.

Aasta küla 2008 - Prandi küla

See on Koigi vallas asuv kõigest 46 püsielanikuga küla, kuid selle küla inimeste ettevõtlikkus on heaks näiteks sellest, kuidas lühikese ajaga on võimalik muuta oma koduküla ilme ilusamaks ja külaelanike elukvaliteet oluliselt sisukamaks. Kolm aastat tagasi otsustati anda külale nn uus nägu ning tublide eestvedajate abiga on see ka õnnestunud.
Ühiste jõududega korrastati Prandi allikate ümbrus, rajati 1,7 km pikkune laudteega loodusrada, ehitati lava, tantsuplats, grillkoda, parkla  ja sild, koostati küla arengukava, ehitati välja looduslik puhke- ja õppekompleks jne…jne…
Töötegemiste vahepeal on oma rajatud kaunil peoplatsil peetud ka suuremaid ja väiksemaid külapidusid – toimunud on Prandi küla kokkutulek ning korraldatud on Koigi valla külade kokkutulek.
Külainimeste ühendamiseks ja külaelu sihipärasemaks arendamiseks moodustati 2006. aastal mittetulundusühing Prandi küla ja allikad. Üheskoos on koostatud Prandi küla arengukava, milles tulevikku on vaadatud julgelt, samas aga arukalt ja asjalikult. Juba on astutud ka konkreetseid samme arengukava teokssaamiseks. Küla esindajad osalevad tihti seminaridel, koolitustel ja infopäevadel. Erinevate projektidega on kolme aasta jooksul külasse rahalisi vahendeid hangitud rohkem kui 170 000 krooni, rahastusotsuseid ootavad veel mitmed uued suured projektid.
4 ha suuruse maa-ala hooldamiseks ja korrashoidmiseks on välja kujunenud tööjaotus, oma küla koolitüdrukust on koolitatud loodusraja giid. 
Külarahvas leiab, et Prandi küla peamiseks väärtuseks on tema kaunis loodus ja ühtehoidev elanikkond. Ühise eesmärgi saavutamise nimel teevad koostööd kolm põlvkonda, kus ühte on õnnestunud liita vanade tarkus ja noorte jõud.

Nominendid:
Kurla ja Meosaare külad
Käravete alevik

Aasta sädeinimene 2008 - Maiu Mäe

Ta on Albu valla külade seltsi juhatuse esimees, Kaalepi küla seltsingu esinaine, Kodukant Järvamaa revident, MTÜ Järva Arengu Partnerid juhatuse liige, Kaalepi külavanem, korteriühistu esimees ning Albu Vallavolikogu liige. Ta on kohaliku elu eestvedaja, kes läbi oma tegevuse on oluliselt kaasa aidanud külaliikumise arengule oma vallas ja maakonnas.

Tänu temale on kogukonnas säilitatud ja edasi arendatud väärtuslikke kultuuritraditsioone, korraldatud huvipakkuvat ühistegevust nii omas külas kui kaugemalgi.

Maiu eestvedamisel on Kaalepi külla rajatud laste spordi- ja mänguväljak ning võrkpalliplats, ehitatud on külakiik. Möödunud aastal valmis Maiu ja külaseltsi eestvedamisel Albu valla külade tuba ja Ahula terviserada. Külatoas toimub lastele iga päev ringitegevus.

Maiu on väga kohusetundlik ja abivalmis inimene, kes teeb ja jõuab palju - just täpselt nagu üks tõeline sädeinimene.

Nominendid:
Õnne Põllumets
Liia Randmaa
Harri Lepamets

 

 

                                PALJU ÕNNE VÕITJATELE!  

                                                

loe edasi

 

Konverents-seminar „Küla ajalugu – uurimisest raamatuni”

20.mail 2009 Koeru kultuurimajas


Päevakava

 

loe edasi
1 2 3 4 5
- admin - AXIS MULTIMEDIA 2008-2020