Kodukant Järvamaa tunnustas 25. novembril Väätsa mõisas konkursi Järvamaa aasta küla 2014 ning Järvamaa aasta sädeinimene 2014 võitjaid ja nominente


AASTA SÄDEINIMENE 2014
LEILA JOOSEPSONi
  tõus Järvamaa maakultuuri taevasse on olnud nagu komeedil  - teisest maakonnast siia kolides täitis ta vahepeal varjusurmas olnud Sargvere mõisa taas tegevusega.  Ellu äratati mõisakino, huviringid ja mitmed tervise-edenduslikud ettevõtmised. Taaskord on Sargvere mõisa tee leidnud seltsid ja eraisikud, kes soovivad seal oma ettevõtmisi läbi viia. Sargvere mõis eesotsas Leilaga on olnud heaks võõrustajaks ka üle-järvamaalistele sündmustele.

 Nominendid: Kati Nõlvak, Aili Avi ja Pille Raudepp

  
AASTA KÜLA 2014

 KAALEPI küla tegutseb väga aktiivselt juba 2002. aastast. Lisaks sellele, et kõikvõimalikud rahvakalendri tähtpäevad on muutunud küla traditsioonilisteks ühissündmusteks, tegutseb alates 2006. aastast külas oma näitering „Kaalepi Kratt“. 2012. a külapäevaks, millega tähistati küla 520. sünnipäeva, kutsuti ellu lausa oma küla ansambel.

2008. aasta detsembris valmis Kaalepis Albu valla külade tuba, mis tänaseks on avatud 5 päeval nädalas ja kuhu külarahvas tuleb meelsasti lahke külatoa perenaise juhendamisel erinevaid tegevusi tegema. Küla noorte eestvedamisel hakkas 2013. aasta augustist ilmuma oma ajaleht „Kaalepi küla teataja“. Küla aktiiv on koostöös korteriühistuga rajanud külasse laste mänguväljaku ja palliplatsid. Lisaks hoiab kohalik kogukond heas korras Kaalepi parki, kus asub küla kooskäimiskoht koos lõkkeplatsi, lava, laudade ja pinkidega. Külal on oma lipp, logo, logotooted, koduleht, facebookileht jne.

 Nominendid: Sääsküla, Raukla ja Kabala

 

 Hindamiskomisjoni kuulusid MTÜ Kodukant Järvamaa esindajad Merike Luuk, Marta Kondas ja Tiia Mettus, SA Järvamaa Arenduskeskus esindaja Katrin Puusepp ning Järva maavalitsuse esindaja Helle Piik.

 < tagasi

- admin - AXIS MULTIMEDIA 2008-2020